wtorek, 1 listopada 2011

Dobre ciasto

Przepisy na smaczne ciasta wiele osób kolekcjonuje w specjalnych zeszytach i segregatorach. Nie raz w trakcie takich poszukiwań można odnaleźć przepis na zapomniane już ciasto. Domowe ciasta mogą być równie dobre jak wyroby profesjonalnych cukierników.

Jednak nie każdy potrafi zrobić nawet najprostsze ciasto jakim jest biszkopt, dlatego wyroby cukiernicze nadal cieszą się dużym powodzeniem. Artysta cukiernik potrafi wyczarować różnej wielkości ciasta przyozdobione mnóstwem kolorowych dekoracji, które nie tylko nadają ciastu ładny wygląd, ale są również smaczne.

Wiele dekoracji do tortów to wyroby z cukru i wody. Cukrowe róże, srebrne kulki, czekoladowe płatki kwiatów a nawet jadalne złoto to tylko niektóre ozdoby używane przez cukiernika. Jednak piekąc w domu tort również samodzielnie można mu nadać wygląd jak z cukierni. Do tego celu wystarczy odrobina fantazji, gotowe dekoracje i barwniki spożywcze.

Zwykły tort czekoladowy może zamienić się w norę dla kolorowych robaków. Jak stworzyć taki tort? Otóż z racji brązowego koloru tort czekoladowy może przypominać ziemię, aby stworzyć obraz robaków wyłaniających się z ziemi można wykorzystać do jego ozdoby żelki w kształcie dżdżownic. Tak udekorowany tort na pewno spodoba się każdemu dziecku czy wędkarzowi.

Kolejnym sposobem na ciekawy tort jest udekorowanie biszkopta masą marcepanową i na rysowanie na niej za pomocą brązowej, wyciskanej masy czaszki z piszczelami. W ten sposób mamy już piracki tort. Do ozdoby patery z tortem mogą posłużyć również czekoladowe talary zawinięte w złote papierki.

Artykuł z serwisu Airstar.pl Darmowe artykuły do przedruku

Autor: ciasto


Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz