wtorek, 1 listopada 2011

Zdrowe odżywianie

Idealnie płaski brzuch – to najczęściej podstawowy cel naszych ćwiczeń i zabiegów odchudzających. Nawet jeśli ogólnie nasza sylwetka prezentuje się całkiem nieźle, to właśnie mięśnie brzucha, a raczej ich brak, potrafią zepsuć cały efekt. Jednak nawet w sytuacji, gdy wyhodowaliśmy sobie całkiem pokaźnych rozmiarów oponkę, nie jesteśmy na przegranej pozycji. Potrzebna nam będzie tylko mała rewolucja w planie dnia i jadłospisie.

Przede wszystkim, w naszej diecie konieczne będzie ograniczenie węglowodanów. Ważne przy tym jest, aby węglowodany jeść głównie rano i wczesnym popołudniem, tak aby mieć dużo czasu, by zamienić węglowodany na energię, którą zużyjemy w ciągu dnia. Pożegnajmy się z tymi produktami, które mają w swoim składzie dużo prostych cukrów – najlepszym przykładem takich „cukrowych” wrogów są zwykłe kanapki na białym pieczywie.

Znacznie lepiej będzie postawić na dietę opartą na rybach, chudym mięsie, warzywach i owocach. Kiedy oprócz zmian w jedzeniu zdecydujemy się na ćwiczenia odchudzające, potrzebna nam będzie odpowiednia dawka białek, czyli paliwa dla mięśni. Przydadzą się więc jajka, orzechy, jogurty, warzywa strączkowe. Chociaż tłuszcz nie jest naszym największym sprzymierzeńcem, nie znaczy to, że mamy go całkowicie wyeliminować z jadłospisu.

Zdrowe odżywianie. Tłuszcz również jest nam potrzebny, ale ważne jest jego źródło. Zdrowe tłuszcze to tłuszcze nienasycone, czyli takie, które znajdziemy w chudym mięsie, tłustszych rybach, orzechach, oliwie z oliwek, serku wiejskim. Powinno się zmienić także sam sposób przyrządzania posiłków. Smażenie odpada – takie dania są najbardziej tuczące, a w dodatku powodują utratę białka i innych cennych składników. Jeśli gotowane mięso nie do końca nam smakuje, wystarczy je upiec bez tłuszczu.

Artykuł z serwisu Airstar.pl Fabryka ciekawych artykułów

Autor: Housecore

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz